Zamestnanie: Sociálny pracovník v zariadení pre ľudí bez domova

« späť na zoznam inzerátov 880 € za mesiac cca 0,00 CZK

Náplň práce:
Ak Ti nie je ľahostajný život ľudí na ulici, veríš v nádej pre lepšiu budúcnosť pre všetkých zraniteľných a chceš prispieť kúskom dobra pre spoločnosť, príď do Nocľahárne sv. Vincenta a staň sa súčasťou nášho tímu.

Ľudia bez domova si naozaj v mnohých prípadoch nedokážu pomôcť sami, cítia sa bezradní v riešení svojej životnej situácie a bez niekoho pomocnej ruky si len ťažko poradia. Sme tu pre nich, najlepšie ako vieme, alebo aspoň tak ako sme schopní. Aby sme však boli silnejší tím a naša pomoc bola ešte efektívnejšia, chýbaš nám práve Ty.

Sme si istí, že pomoc ľuďom bez domova, je nevyhnutná, tak ako pre samotného človeka, tak rovnako aj pre celú spoločnosť. Problémy jedného človeka sa týkajú nás všetkých, nestrácajme preto nádej že solidarita, spolupatričnosť a vzájomná pomoc by mali byť každodennou súčasťou života každého z nás.

Rada by som Ti priblížila, v akých krokoch je Tvoja pomoc pre ľudí na ulici taká nesmierne dôležitá:

- Sociálne poradenstvo ako základný pilier vzájomného spoznávania sa a budovania spolupráce (hájenie záujmov, sprevádzanie, podpora...);
- Pomoc pri vybavovaní dokladov ( mnoho ľudí na ulici nemá vyriešené ani základné veci, ako je OP, karta poistenca, zdravotný stav...);
- Mnoho ľudí na ulici nevie ako správne si nájsť prácu, môžeš mu pomôcť v usmernení akou cestou vykročiť, s čím súvisí aj podpora rozvoja jeho sociálnych a pracovných zručností) a podobne;
- Kedže brány našej nocľahárne sa otvárajú navečer, svoje zručnosti poradcu budeš uplatňovať počas pracovných dní v dvojzmennej prevádzke, striedavo v rannej alebo poobednej zmene.

Budeme radi, ak nám napíšeš a prídeš sa pozrieť do našej Nocľahárne sv. Vincenta, kde Ťa čaká tím skvelých kolegov, ale čo je ešte dôležitejšie, sú tu práve tí najzraniteľnejší, ktorí sa bez Tvojej pomocnej ruky nevedia posunúť ďalej. Veď ako vravíme Ulica nie je domov a každý by mal mať na svete také miesto, ktoré môže nazývať svojim domovom.
Výhody:
Ponúkame Ti:
- variabilnú zložku mzdy do výšky 50 EUR;
- prácu, ktorá má ZMYSEL;
- prácu, ktorá Ti dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí na ulici;
- prácu, ktorá Ti umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva.

Lokalita: Bratislava

Ponúkaný plat: 880 € za mesiac

Kontaktná osoba:
Stránka: http://istp.sk/pracovna-ponuka/1786770/socialny-pracovnik-v-zariadeni-pre-ludi-bez-domova

Kontaktovať zamestnávateľa:
Reagovať na ponuku

27.10.2020

Niečo podobné ďalšie inzeráty