Zamestnanie: Linux Administrátor

« späť na zoznam inzerátov 1400 € za mesiac cca 0,00 CZK

Náplň práce:
Chcel by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Chceš sa starať o jednu z najväčších infraštruktúr na Slovensku? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Práca na pozíciii Linux Administrátora prehĺbi tvoje znalosti o OS Linux, architektúre veľkých riešení a správe systémov, kde beží viac ako 160.000 domén.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJ DEŇ V PRÁCI?
Pracujeme v troch "fázach". Prvá z nich začína od 8:00 do 16:00, kedy budeš zodpovedný za bezpečný chod systémov a udržiavať dohľad nad monitorovacími systémami. V prípade potreby okamžite zasiahneš a pomôžeš systémom k bezproblémovú fungovaniu. Následne sám alebo s pomocou ostatných administrátorov prídeš na príčinu a vyriešiš ju. Interne všetky incidenty zaznamenávame do JIRA ticketov s blameless postmortem príspevkov. Cieľom je mať bezproblémové systémy bez nutnosti akéhokoľvek zásahu.
V druhej fáze prídeš do práce na 13:00 a do 19:00 tvoj deň vyzerá podobne ako v prvom bode. Následne od 19:00 budeš na telefóne a v prípade kritických problémov ich budeš riešiť z domu. Tento režim bude trvať celú noc až do 8:00. Obdobný dohľadový režim máme aj cez víkendy a sviatky. V tieto dni bude potrebné riešiť kritické problémy od 8:00 ráno do rána 8:00 druhého dňa.
V tretej fáze budeš mať projektové dni. To sú dni, kedy nebudeš mať dohľad, ale budeš sa venovať činnostiam pre zlepšenie existujúcich interných riešení alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov, zapájať sa aktívne do projektov, vzdelávať seba alebo ostatných kolegov. Počas projektových dní sa občas pozrieš aj do datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov.
Práca Linux administrátora je o kombinácii technických schopností a veľkej zodpovednosti. Spoliehajú sa na teba všetci kolegovia v práci a desiatky tisíc našich zákazníkov a ich návštevníkov. Okrem toho očakávame od teba, že sám prídeš postupne s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi podporíme a spolu vymyslíme možné zlepšenia.
Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Radi ťa zoznámime so všetkými technickými riešeniami a vlastnými riešeniami počas prvých mesiacov. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. Je super, ak si sa s ňou už stretol, ak nie, tak nevadí! Máme v tíme niekoľko expertov aj na túto oblasť a v rámci vzdelávania ti všetko radi poukazujeme.
Konkrétne sa budeš starať o:
veľký webový cluster, ktorý voláme IT1.3
viac ako 200 serverov, 400 kusov cpu, 3200 fyzických jadier/6400 logickych jadier, 30+ TB RAM, 400 TB RAW SSD diskovej kapacity
databázovy cluster
mailové servery
balancery
architektúru pre OpenStack a virtuálne servery
privátne riešenia na mieru pre našich zákazníkov
V neposlednej rade, nám už všetky systémy bežia nad súborovým systémom ZFS, vďaka ktorému máme excelentnú kontrolu nad zálohami a disaster-recovery riešeniami.
Výhody:
seniorných kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek, v čom sa necítiš komfortne
diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu
možnosti účasti na prednáškach a konferenciách po svete, či už ako účastník alebo aj ako prednášajúci
že budeš môcť študovať jazykové kurzy (angličtina, nemčina)
že sa budeš môcť interne vzdelávať (organizujeme interné workshopy)
že si zašportuješ (Multisport karta, workout systém v office)
že sa u nás rozhodne zabavíš (splavy, hackathony, grilovačky, raňajky, lyžovačky, vianočný žúr)
6 dní dovolenky navyše a možnosť príležitostného home officu
utužovanie kolektívu napríklad pri stavaní 3D tlačiarne, paintballe alebo pive

Lokalita: Bratislava

Ponúkaný plat: 1400 € za mesiac

Kontaktná osoba:
Stránka: http://istp.sk/pracovna-ponuka/1683592/linux-administrator

Kontaktovať zamestnávateľa:
Reagovať na ponuku

14.10.2020

Niečo podobné ďalšie inzeráty