Problém sa volá: 100ml. Presne toto je objem, presne toto je číslo, ktoré si treba vryť do pamäte a nesnažiť sa bojovať s pravidlom, ktoré platí po celom svete.

Jednoducho platí: Na palubu lietadla v príručnej si smiete vziať tekutiny a gély v obaloch do maximálneho objemu 100 ml. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priesvitnom uzatvárateľnom vrecku s maximálnym objemom 1 liter. Vrecko by malo mať maximálny rozmer 20x20cm.

A je naozaj jedno, či ide o zubnú pastu, alebo drahý parfum. Čo je ale dobré poznamenať, toto nariadenie sa týka len príručnej batožiny, netýka sa veľkých kufrov, ktoré idú dole do lietadla. 

Ale viete, prečo je to tak? Tento objem má svoje opodstatnenie. Pravidlo 1 litra rozdeleného do 100ml fľaštičiek je kvôli teroristom a bolo zavedené v roku 2006.

Teroristi totiž pašovali do lietadla výbušniny vo fľaškách od Coca-Coly a Spritu (tzn. mali viac ako 100ml). Plánovali útok až na 10 lietadiel, no našťastie boli ich plány zmarené. 


Odporúčané pre Vás

Listing image

Daniel Krman - Itinerarium, 1708-1709

Predám knihu: Daniel Krman - Itinerarium, (Cestovný denník z rokov 1708 — 1709) Autor: Daniel Krman (* 1663 Omšenie — † 1740 Bratislava) slovenský barokový spisovateľ, prekladateľ, vydavateľ, evanjelický kňaz a superintendent Vydavateľ: Tatran, Bratislava Rok: 1984, prvé vydanie len 2000 ks Počet strán: 184 a 32 strán obrazovej prílohy histórie, verné kópie dobových dokumentov a zobrazení Jazyk: slovenský Väzba: pevná , bez prebalu Stav knihy: takmer ako nová kniha, v super stave O diele, v krátkosti: ... Denné záznamy Daniela Krmana (1663-1740) z jeho cesty k švédskemu kráľovi Karolovi XII., ktoré Krman spracovával najskôr len pre svojich najbližších, no neskôr sa stali známe pod názvom Itinerarium, Cestovný denník a sú "veľmi cenným dokumentom očitého svedka v severnej vojne a jej kľúčovej situácie - o poltavskej bitke. Členom misie sa Krman stal z rozhodnutia ružomberskej synody a švédskemu kráľovi mal predložiť žiadosti evanjelických uhorských stavov. Na túto nebezpečnú púť sa vydal v Žiline, skade cez Prešov a Bardejov preľiel do Poľska. Stade pokračoval dolu Dunajcom a Vislou cez Varšavu do Pruska a po krátkom oddychu v Kráľovci ďalej cez Litvu do Bieloruska, kde vtedy švédsky kráľ bojoval proti cárovi Petrovi Veľkému... Najzaujímavejšie a najcennejšie časti denníka sú poznámky o národopisných zvláštnoastiach obyvateľstva. Opisuje podrobne výzor, odev, jazyk, život, mravy, náboženstvo, kultúru i folklórne prejavy tamojšieho ľudu..." - inzerát platí do zmazania - odber v BA III Rača

8 €

Nariadenie malo byť len dočasné, no máme rok 2023 a stále platí. "Dočasnosť" trvá však už 17 rokov. Zmení sa to vôbec niekedy?

Odpoveď znie: ZMENÍ! A to už dosť skoro, konkrétne v roku 2024. Môžu za to nové špičkové 3D skenery. Ich sofistikované algoritmy dokážu presnejšie odhaliť zbrane a výbušniny. takže by mali veľmi odhaliť, aj akú tekutinu máte v batožine.

Zdroj: bezmapy.comaktuality.sk


Odporúčané pre Vás

Listing image

RC simulátor pre letecké modely

Ponúkam DVD s RC Simulátorom bez ovládača s 150 rôznymi modelmi / lietadiel, helikoptér, drony / so spaľovacím alebo elektrickým motorom.Veĺký výber terénu- prostredia. Možnosť nastavenia počasia sily a smeru vetra. Simulátor Vám nainštalujem do Vášho PC a osobne predvediem jeho činnosť na mojom i Vašom PC u mňa v Bojniciach pri Prievidzi. Kontakt 0904 460 369

15 €


Súvisiace inzeráty

Ostatné (voľný čas)