Jedna kategória sú prírodné vodné plochy, druhá bazény plné chlórovej vody. A to nehovoríme len o bazénoch na kúpaliskách, ale aj o tých, ktoré sú na záhradách až po tie najmenšie nafukovacie bazéniky, kde sa používa bazénová chémia. 

Samozrejme, že chlór sa v bazénoch používať musí, nakoľko likviduje baktérie a mikroorganizmy, ktoré by narobili s naším zdravím inú šarapatu, no treba myslieť na to, že pokožka, vlasy, aj oči chlórom trpia. Preto treba zvážiť, koľko času sa budete doslova "máčať" v takejto vode. 


Odporúčané pre Vás

Listing image

TANKOP - výkopové,zemné a stavebné práce

Robíme výkopové, búracie a stavebné práce, terenné úpravy, sanácia zosuvu pôdy, výkopy pre optické vedenia, elektrické a vodovodné prípojky, výkopy základov pre stavby alebo bazény, odvodňovanie domov a pozemkov, trativody, pokládka kanalizácie,  príprava plôch pred pokládkou zamkovej dlažby, pokládka zamkovej dlažby. Výstavba hrubých stavieb rodinných domov, oporných múrov, realizácia základových dosiek, realizácia žúmp a kanalizačných prípojok s napojením požadovaných objektov. V zime vykonávame monitoring a zimnú údržbu parkovísk, chodníkov, rôznych objektov, obecných a mestských komunikácií. Zaoberáme sa aj kúpou, predajom a servisom rôznej stavebnej a poľnohospodárskej techniky. Práce nákladným autom 4x4 s hydraulickou rukou, preprava rôznych strojov,traktorov do hmotnosti 7,5t. K dispozici su: kolesový otočný bager yanmar 6t.,pásový minibager kubota 1,9t,Multicar 4x4 nosnosť 2,5t. Pracujeme rýchlo a kvalitne. V prípade záujmu nás kontaktujte telefonicky, formou sms alebo mailom. Viac foto na našej Fb strámke : https://m.facebook.com/Tankop-207460819736999 alebo www.google.com - TANKOP

Dohodou

Vaša pokožka pri kontakte s chlórom doslova plače. Nielenže ju vysušuje slnko, ale aj chlór, a to skutočne veľa. Preto vždy dbajte, aby ste si po kúpaní dali malú sprchu čistou vodou. Nemusíte používať sprchové gély, stačí čistá voda. 

Keď už sa vrátite domov, tak venujte pokožke väčšiu starostlivosť. Osprchujte sa dôkladne, no voľte skôr olej, alebo mlieko. Tie sú viac hydratačné. Najlepšie je, keď použijete prípravky "after sun".


Odporúčané pre Vás

Listing image

Predám peknú chatu s bazénom v Nových Zámkoch

PONUKA: Predám peknú dvojpodlažnú chatu v obľúbenej chatovej oblasti v Nových Zámkoch. Chata je postavená z tehly, má plastové okná. Chata je napojená na elektrinu, je celá podpivničená. Dispozične pozostáva z veľkej obytnej miestnosti na prízemí, a spálne v podkroví, ktorá je vhodná pre 4 osoby. K chate prislúcha aj kuchyňa s kuchynskou linkou so sporákom a chladničkou, sprcha a samostatná murovaná toaleta. Na veľmi peknom upravenom pozemku sa nachádza bazén, jazierko, zastrešená terasa s posedením z masívu, zámková dlažba, trávnatá plocha so zavlažovaním a osvetlením, ovocné stromy (jabloň, hruška, višňa, broskyňa), okrasné dreviny, pestovateľský kútik (jahody, egreše, hrozno, ríbezle, maliny). Pozemok je oplotený s novou bránou. Chata sa predáva aj s kompletným zariadením, je vhodná na okamžité plnohodnotné užívanie bez ďalších investícií. ODPORÚČAM OBHLIADKU! VÝMERA: Pozemok 300m2 ORIENTÁCIA: Západ PARKOVANIE: Možnosť parkovania pred chatou, vo dvore. K chate vedie dobrá prístupová cesta. POLOHA: Chata sa nachádza v tichej a žiadanej chatovej oblasti v oblasti v Nových Zámkoch. Mesto Nové Zámky sa nachádza 35 km od Nitry, 30 km od Komárna, 100 Km od hlavného mesta Bratislava. V meste je vynikajúci vlakový spoj ( EC, ) V cene nehnuteľnosti je zahrnutý: -kompletný právny servis -kompletný realitný servis vrátane provízie -zabezpečenia všetkých písomností ( rezervačná zmluva, zmluva o budúcej zmluve, kúpna zmluva ) -autorizácia zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv na kataster -prepis energií U nás vybavíte všetko na jednom mieste - realitný a právny FULL servis(sme s vami od začiatku po koniec) - spolupracujeme so všetkými finančnými Inštitúciami - bezplatná ponuka financovania prostredníctvom hypotekárneho úveru - znalecké posudky - prerábky na kľúč - sťahovanie v cene servisu - potvrdenia pre dedičské konanie! Inzerujte cez nás! real-property.sk Pre viac informácii a dohodnutie obhliadky kontaktujte makléra na tel. číslo 0908 476 764 Ing. Marián Galla, člen realitnej únie č. 470117 a licencovaný realitný maklér NARKS ID: MG 831

42 000 €

A čo vaše vlasy? Vlasy sú na tom rovnako ako vaša pokožka, preto by ste sa mali k nim starať úplne rovnako. Zabránite tak krepovaniu, lámaniu, vysušovaniu. Čo je dôležité, tak si zabezpečte vlasovú kozmetiku s UV filtrom.

Na čo si však dávajte extrémny pozor, tak to je prechlórovaná voda. Ak máte prefarbené vlasy, tak v takejto vode by sa vaša farba pravdepodobne okamžite zmenila na zelenú.

Ešte jedna dobrá rada na záver, dávajte si pozor, aby ste chlór vo veľkej forme nevdychovali. Ľudia s citlivejšími dýchacími cestami by si mohli pokojne uhnať astmu. 

Zdroj: info.skdrmax.sk