Myslíme tým buď bazén, alebo vírivú vaňu. Bazén je samozrejme náročná vec, či už čo sa týka priestoru, osadenia, no hlavne ceny. Tu si treba pripraviť pekných pár tisíc, ak by to mal byť bazén aj s prekrytím, tak si pokojne nachystajte aj 20 000 eur. Lacnejšia a veľmi efektná voľba je tak vírivá vaňa. 


Odporúčané pre Vás

Listing image

Nerezový kúpací sud

Location icon Nové Mesto nad Váhom

Nerezový kúpací sud Hexagon šírka 160cm Nerezový kúpací sud Oktagon šírka 200cm Nerezový kúpací sud okrúhly priemer180/200cm Integrovaná piecka na pevné palivo s komínom Perličkovanie Svetlo Zateplenie WPC obklad Cena od 4873 EUR s DPH

4 873 €

Ako si ale vybrať a ako ju osadiť na to správne miesto? 

Nejdeme sa baviť o tom, či vírivku umiestniť v interiéri, alebo exteriéri. Bavíme sa rovno o vonkajšom umiestnení. Dbajte teda hlavne na to, aby ste vírivku umiestnili blízko "šťavy". Tzv. aby ste ju umiestnili blízko elektrického , aj vodného zdroja. Vyvarujete sa tak ťahaniu káblov po terase, či záhrade. Rovnako myslite aj na odtok pri vypúštaní.

Mnohí povedia, že to nejde, nakoľko chcú vírivku tam, kde bude najviac slnka. Uvedomte si ale, že sa budete kúpať v teplej, ba až horúcej vode, preto maximálne využitie slnečných lúčov nie je taká potrebná. Veď predsa bronz nachytáte pokojne na lehátku. 

Vírivku neumiestňujte po stromami, hlavne nie listnatými, aby ste sa nemuseli boriť najprv s peľom a neskôr s padajúcim lístím. 

Na trhu je obrovský pretlak vírivých vani. Od nafukovacích, cez pevné, až po drevené v vlastným komínom. Kvalita sa pretaví v jej životnosti. Ak si vyberiete správne, tak máte na 30 rokov pokoj. 

Pre laikov odporúčame na začiatku vyskúšať nafukovacie modely. Ľahko si ich nainštalujete aj sami, starostlivosť je minimálna. Udržujete limity teploty, čistíte kartuše vo filtrácii. Ľahko ju viete zazimovať, čím vám odpadne kopec roboty.

Je aj ekonomicky výhodná, nakoľko pojme okolo 800 litrov vody. 

Ak ale túžite po poriadnej vani s tryskami, nebodaj s vlastným komínom, pokojne choďte do toho. V tomto prípade ale odporúčame odborníka, ktorý vám poradí akú, poradí vám s osadením, aj údržbou. 

Zdroj: virivkysaunybazeny.skhornbach.sk


Súvisiace inzeráty

Rastliny, stromy, zelenina, ovocie