Odporúčané pre Vás

Listing image

Predám biohumus (vermikompost)

Location icon Pohronská Polhora

Predám kalifornské dážďovky (1 kus/0,04€) a ich produkt vermikompost (biohumus), mám viac ako 30-ročné skúsenosti s chovom dážďoviek + prikladám návod na chov, bližšie informácie na telefónnom čísle 0907629860.

0.04 €

My sa teda pozrieme na to, čo radia múdri ľudia a múdre fóra a zhrnieme rady, kam je najlepšie skleník umiestniť.

Kam?

* V prvom rade si položte otázku, čo v skleníku budete mať. Môžete tam pestovať rastlinky, ktoré v konečnom dôsledku len pozbierate na konci vegetačného obdobia, alebo tam môžete mať rastlinky, ktoré budete bežne, možno aj na dennej báze používať pri varení. Preto svoj skleník postavte tak, aby ste nenachodili celé kilometre a bol vám poruke. 

* V druhom rade myslite na zdroj vody. Či už budete polievať v skleníku hadicou, ale krhlou, potrebujete zdroj, ktorý bude blízko.


Odporúčané pre Vás

Listing image

Polykarbonátový skleník, skleník

Location icon Košice-Staré Mesto

Odolné Polykarbonátové skleníky - na predĺženie sezóny v každej záhrade. Štandardne dodávané dĺžky skleníkov sú 4, 6, 8, 10 a 12m avšak vďaka modulovému riešeniu je možné skleníky predlžovať 2 m dlhými segmentami až do nekonečna. - Pozinkovaná úprava chráni rám skleníka dokonale proti korózii. Profil je zinkovaný z vonkajšej aj vnútornej strany. Zvárané spoje sú ošetrené zinkovým náterom. - Skleník je pokrytý vysoko kvalitným a odolným dutinkovým polykarbonátom hrúbky 4mm alebo 6mm s UV filtrom. Chráni tak rastliny pred spálením alebo prízemnými mrazíkmi. - Obdržíte kompletnú konštrukciu a všetky potrebné montážne prvky, skrutky, rovnako ako nožičky v tvare T. Nie je potrebné budovať základy pre tento skleník. Skleník je možné nekonečne predlžovať. Polykarbonátový skleník: - nepotrebujete budovať základy - je odolný voči snehu a vetru - 5 ročná záruka na konštrukciu - 10 ročná záruka na Polykarbonát - kompletné príslušenstvo na montáž Výhody: - jednoduchá montáž (nepotrebuje základy) - záruka na konštrukciu 5r. - záruka na Polykarbonát 10r. - možnosť nekonečného predĺžovania skleníka - množstvo doplnkov - príplatková montáž Polykarbonátu na čelá 89,- Eur - Skleník Vám doručíme v SR bezplatne až domov Skleníky: Polykarbonát (skratka PC) Hrúbka PC v mm (skratka hr.) Rozmery Šírka x Výška x dĺžka GRETA Rozmer 2x2x4m Odolnosť ** PC hr.4mm 479,- Eur PC hr.6mm 629,- Eur Odolnosť voči snehu 80kg/m2 Odolnosť voči vetru 20m/s Gloria Rozmer Š 2.58m x V 2m x D 4m Odolnosť **** PC hr.4mm 579,- Eur PC hr.6mm 729,- Eur Odolnosť voči snehu 80kg/m2 Odolnosť voči vetru 20m/s Genio Rozmer Š 3m x V 2m x D 4m Odolnosť ** PC hr.4mm 479,- Eur PC hr.6mm 629,- Eur Odolnosť voči snehu 80kg/m2 Odolnosť voči vetru 20m/s Garant Rozmer Š 3m x V 2m x D 4m Odolnosť *** PC hr.4mm 579,- Eur PC hr.6mm 729,- Eur Odolnosť voči snehu 100kg/m2 Odolnosť voči vetru 20m/s Gulliver Rozmer Š 3m x V 2m x D 4m Odolnosť **** PC hr.4mm 649,- Eur PC hr.6mm 799,- Eur Odolnosť voči snehu 130kg/m2 Odolnosť voči vetru 20m/s Goliáš Rozmer Š 3m x V 2m x D 4m Odolnosť ***** PC hr.4mm 729,- Eur PC hr.6mm 879,- Eur Odolnosť voči snehu 180kg/m2 Odolnosť voči vetru 20m/s Doplnkové príslušenstvo: Strešné okno pre záhradný skleník Cena ... 35,- Eur Automatický otvárač strešných okien Cena ... 35,- Eur (V zime je potrebné demontovať otvárač) Parafínový ohrievač 4L Cena ... 69,- Eur Parafínivý olej 4L Cena ... 28,- Eur Kvapôčková závlaha Cena ... 109, - Eur Automatický časovač pre zavlažovací systém Cena ... 66,- Eur Závesný systém 4/ 6/ 8m Cena ... od 10,- Eur Doprava zadarmo ( v SR) Dodanie do 3 týždňov od uhradenia

479 €

* No a v treťom rade, snáď aj najpodstatnejšom, je orientácia na svetové strany. Vy potrebujete dostať do skleníka slnko, aby prebiehala fotosyntéza a rastlinkám sa darilo. Slnko vytvára v spojení s vodou tú správnu klímu, ktorú rastlinky potrebujú pre vyklíčenie, rast a neskôr aj dozretie plodov.

Ideálna poloha skleníka je na východ - západ. Snažte sa, aby na najdlhšiu stranu skleníka dopadalo južné slnko, ktoré sa točí z východu na západ počas celého dňa. Nevhodná je však severná orientácia. Ak by sa inak nedalo a musíte skleník postaviť na tejto svetovej strane, snažte sa mu vytvoriť nejakú zábranu pred vetrom. Vysaďte živý plot, alebo nainštalujte nejaký vetrolam. 

Najlepšie je, ak do skleníka prenikajú slnečné lúče hneď zrána. Ak by bola chladná noc, vzduch v skleníku sa začne rýchlo ohrievať a teplota sa rýchlo dostane tam, kde má byť. Rovnako toto ranné slnko zamedzuje tvorbe plesní. 

Zdroj: zahradkar.pluska.skzahradnictvo.com


Súvisiace inzeráty

Rastliny, stromy, zelenina, ovocie