Akoby sme si vďaka pandémii uvedomili ešte viac, aká je rodina dôležitá, preto ju chceme potešiť. Takže aj napriek pandémii Slováci plánujú štedré Vianoce. 

V prieskumoch vyšlo, že až 36% Slovákov plánuje minúť na vianočné darčeky od 200-300 eur, ba dokonca až 19% Slovákov minie viac ako 300 eur. 

Samozrejme, že takú sumu neplánuje minúť mladá veková skupina, ani dôchodcovia, veď taká suma predstavuje niekedy aj celý mesačný príjem. Najviac plánuje míňať stredná veková kategória 45-53 rokov. 

Slováci ale myslia aj na to, že Vianoce ich vyjdú drahšie aj čo sa týka vianočného nákupu potravín. V tomto smere budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka, nakoľko sme sa nevyhli zdražovaniu potravín.

Pandémia nás na druhej strane naučila obracať každé jedno euro, a aj keď si Slováci na Vianoce doprajú potraviny, ktoré bežne nenakupujú, tak uvažujú o množstve. 

Ako teda zvládnuť finančný vianočný nápor a nezblázniť sa? Pomôžu úspory, ale aj čistý papier. Ako? Je lepšie si pred nákupmi akéhokoľvek druhu napísať na papier, čo presne chcete kupovať. Vyhnete sa tak zbytočnostiam, ktoré neskonzumujete, alebo rodinu nepotešia.

Nebojte sa siahnuť ani po veciach z druhej ruky a nakúpiť cez bazár. 

Zdroj: strategie.hnonline.skrewind.sk


Súvisiace inzeráty

Mobily